Medcolifes
Медичний
Сайт



Парацетамол (Paracetamol)

Фармакотерапевтична група: N02BE01 - анальгетики.
Основна фармакотерапевтична дія: знеболювальна, жарознижувальна, протизапальна.
Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування болю слабкої та помірної інтенсивності та/або підвищенням температури тіла.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: у лікарській формі табл. по 500 мг рекомендовано дорослим по 2 табл. з інтервалом між прийомами не менше 4 год (не більше 4 000 мг протягом 24 год), максимальний термін застосування - 7 днів, дітям віком 6-12 років - 0,5 -1 табл. з інтервалом між прийомами не менше 4 год (не більше 2 000 мг протягом 24 год); для інших твердих пероральних форм парацетамолу добова доза не повинна перевищувати 60 мг/кг/добу, яка нарівно ділиться на 4 або 6 прийомів (15 мг/кг через 6 год або 10 мг/кг через 4 год); дітям з масою тіла 13 - 20 кг – по 250 мг (не більше 1000 мг/добу); дітям з масою тіла 21 - 25 кг - по 250 мг, при необхідності прийом повторюють з інтервалом 4 год (не більше 1500 мг/добу; дітям з масою тіла 26 – 40 кг - по 500 мг, при необхідності прийом повторюють з інтервалом 6 год (не більше 2000/добу); дітям з масою тіла 41 - 50 кг - по 500 мг, при необхідності прийом повторюють з інтервалом 4 год (не більше 3 г/добу); у лікарській формі суспензії для перорального прийому рекомендована доза парацетамолу для всіх дітей розраховується залежно від віку та маси тіла - разова доза парацетамолу становить 10-15 мг/кг маси тіла, добова – 40-60 мг/кг маси тіла; кратність введення – до 4 разів на добу з інтервалом між прийомом не менше 4 год (не давати більше 4 доз протягом 24 год); максимальна добова доза парацетамолу – 60 мг/кг маси тіла, курс лікування – 3-5 днів; у лікарській формі свічки ректальні препарат застосовують 2-3 р/добу; разові дози для дітей – діти віком 1-3 місяці – по 1 супозиторію, що містить 0.05 г парацетамолу; віком 3–12 місяців - по 1–2 супозиторія, що містять 0,05 г парацетамолу або 0,5–1 супозиторію, що містить 0,1 г парацетамолу; віком 1–3 роки - по 1–1,5 супозиторія, що містять 0,1 г парацетамолу; віком 3–5 років - по 1,5–2 супозиторія, що містять 0,1 г парацетамолу; віком 5–10 років - по 1-1,5 супозиторія, що містять 0,25 г парацетамолу; віком 10–12 років - по 1,5–2 супозиторія, що містять 0,25 г парацетамолу; середня разова доза становить 10-12 мг/кг маси тіла дитини, максимальна добова доза не повинна перевищувати 40 мг/кг маси тіла; тривалість курсу лікування як жарознижувального засобу - 3 дні, як болезаспокійливого засобу - 5 днів.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: шкірні АР, нездужання та зниження АТ, тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія, анемія, ниркова коліка.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; значні порушення функції печінки та нирок; непереносимість фруктози; алкоголізм; для твердих лікарських форм діти з масою тіла менше 13 кг, для рідких (педіатричних лікарських форм) – діти віком до 2 місяців.
Форми випуску ЛЗ: табл. по 200 мг, по 250 мг, по 325 мг; табл., що диспергують по 125 мг, 250 мг, по 500 мг; табл. шипучі по 500 мг; табл., вкриті оболонкою, по 500 мг; табл. жувальні зі смаком малини або ананаса по 160 мг; порошок для розчинення по 5 г (120 мг/г); каплети, вкриті оболонкою, по 500 мг; капс. по 325 мг; сироп, 120 мг/5 мл; сироп для перорального застосування 3 %; суспензія для перорального застосування по 100 мл (120 мг/5 мл), супозиторії ректальні по 50 мг, по 80 мг, по 100 мг, по 120 мг, по 150 мг, по 325 мг,

Торгова назва:
І. Альдолор, ЗАТ "Технолог"           
Коладол, ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика"           
Парацетамол, АТ "Галичфарм"           
Парацетамол, ТОВ "Агрофарм"           
Парацетамол, ВАТ "Луганський ХФЗ"           
Парацетамол, ТОВ "Юрія-Фарм"           
Парацетамол, ВАТ "Луганський ХФЗ"           
Парацетамол, ВАТ "Лубнифарм"           
Парацетамол, ВАТ "Монфарм"           
Парацетамол 325 мг, ТОВ "Стиролбіофарм"           
Парацетамол для дітей, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ"           
Парацетамол-Дарниця, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця"           
Парацетамол-Здоров’я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я"           
ІІ. Апап, "US Pharmacia International Inc." для "UNILAB LP", США           
Береш Фебрилін, "Beres Pharmaceuticals Co. Ltd.", Угорщина           
Гриппостад® гарячий порошок, "Stada Arzneimittel AG", Німеччина           
Доломол, "Al-Hikma Pharmaceuticals", Йорданія           
Ефералган, "Bristol-Myers Squibb" для "Bristol-Myers Squibb Products S.A.", Франція/Швейцарія           
Калпол, "Glaxo Wellcom Gmbh & Co", Німеччина           
Мілістан, Мілістан дитячий, Мілістан для немовлят, "Unimax Laboratories";"Lark Laboratories Limited" для "Mili Healthcare Limited", Індія/Індія/Великобританія           
Панадол, Панадол Актів, Панадол Бебі, Панадол Солюбл, "GlaxoSmithKline Consumer Healthcare" на заводі "GlaxoSmithKline Dangravan Limited", Великобританія/Ірландія           
Парацетамол, Kniss Laboratories Pvt. Ltd, Індія           
Парацетамол, РУП "Борисовський завод медичних препаратів", м.Борисов, Мінська обл., Республіка Білорусь           
Рапідол®, Рапідол® Ретард, "Ethypharm Industries S.A" для "Balkanpharma-Dupnitza AD", Франція/Болгарія           
Цефекон®Д, ВАТ "Нижфарм", м.Нижній Новгород, Російська Федерація         

Дивіться також

Лікар-хірург дитячий
ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керується чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організаці ...

Засоби для системного застосування
Антибіотики Загальна принципи застосування АБЗ (тетрациклін, окситетрациклін, доксициклін, еритроміцин, триметоприм) – перегляньте розділ «Протимікробні та антигельмінтні засоби». ...

Олфа
Тел/факс (044) 503-89-20 530-11-38. E-mail: olfa@olfa.kiev.ua; 02140, Киев, просп. Бажана Николая, 14-а. Осуществляем отправку по территории Украины. Филиалы: Львов — тел. (032) 235-80-51, E ...

Головна | Мапа сайту | Найпопулярніше | Пошук | Зв'язок
© www.medcolifes.ru. All Rights Reserved.